A Harmadik Birodalom építményei: Atlanti fal
National Geographic Channel műsorelőzetes
A második világháború idején német tudósok és mérnökök nevéhez olyan korukat megelőző alkotások fűződnek, melyek túlélték a háborút, majd más országok fejlesztői is kiindulási alapként használták.
A Harmadik Birodalom építményei című hatrészes technikatörténeti sorozat a legizgalmasabb fejlesztéseket mutatja be, elénk tárva a háborúban betöltött szerepüket.
Bombabiztosak a mai napig álló tengeralattjáró-bázisok, korukat megelőzték a későbbi űrverseny alapjait megvető ballisztikus rakéták és egy több ezer kilométer hosszú, Norvégiától Franciaországig kanyargó erődítményvonal, mely a szövetségesek invázióját volt hivatott megakadályozni.
A hitleri Németország tudós-zsenijei ilyen és ezekhez hasonló építményekkel és szerkezetekkel igyekeztek hozzájárulni a háború megnyeréséhez és a meghódított területek ellenőrzés alatt tartásához. De mi a története ezeknek a mérnöki remekműveknek? És mit tudhatunk az alkotó tudósokról? A sorozat hat felejthetetlen epizódban mutatja be a Harmadik Birodalom legizgalmasabb, technikatörténeti jelentőségű újításait.
Az Atlanti fal
Hitler 1942-ben elrendelte egy páratlan építmény, a Norvégiától Franciaországig több ezer kilométeren át kanyargó Atlanti fal megépítését, hogy a megszállt Európát a szövetséges inváziótól megvédje.
Az izgalmas filmben a szemünk előtt születik meg a felbecsülhetetlen mennyiségű nyersanyagot és munkaerőt igénylő erődvonal, melynek tesztjére mindössze a D-Day-ig, azaz a partraszállás napjáig kellett várni.
Bemutató: 2013. december 16-án, hétfőn este 10-kor, a National Geographic Channel műsorán