Virtuális Titanic
A Titanic roncsainak 1985-ös felfedezése óta számos expedíció járt a maradványoknál, de egyikük se tudta teljes egészében rekonstruálni a tragédia folyamatát.
A National Geographic Channel Virtuális Titanic című filmje soha nem látott kihívásra vállalkozik: a legmodernebb képalkotó eljárások segítségével elemzi, hogyan és mikor tört ketté a hajótest, miként érte el a tengerfeneket, és mi történt vele 1912 áprilisa óta.
A film olyan részletesen és látványosan térképezi fel a Titanic roncsait, mint soha egyetlen korábbi műsor sem. A legmodernebb számítógépes képalkotó eljárások és a legutóbbi, 2010-es adatgyűjtés eredményei segítségével a Nat Geo páratlan bravúrra vállalkozik: a roncs körül virtuálisan „lecsapolja” az Atlanti-óceánt, olyan tiszta és ragyogó képeket produkálva, mintha a Titanic szárazon, a parti fövenyen feküdne. Míg a korábbi térképezések csak a roncs egy-egy kisebb részletét érintették, a Titanic örökségét gondozó egyik legnagyobb szervezet, az RMS Titanic Inc. – robot-tengeralattjárók és kifinomult hangradarok segítségével végzett – felmérése a maradványok egész környezetére kiterjedt, így most először az egymástól 600 méterre fekvő orr- és farrész is kitűnően láthatóvá válik.
Mi történt pontosan 1912. április 15-én? A legújabb adatok és teóriák szerint hogyan süllyedt el a Titanic, mikor és hogyan tört ketté, miként érte el a tengerfeneket és mi történt a ronccsal az elmúlt száz évben? És ha odalenn minden így megy tovább, meddig állhat még ellen a sós tengervíz ostromának a gigantikus vasszerkezet? Ezekre keresi a választ a National Geographic Channel új műsora.
Merüljön alá Ön is a négyezer méteres mélybe a NatGeóval, és tudjon meg mindent a Titanic múltjáról, jelenéről és jövőjéről!
Virtuális Titanic – bemutató: 2015. május 3-án, vasárnap este 9-kor a National Geographic Channel műsorán.