Sztárok és csillagok
Neil deGrasse Tyson asztrofizikus Emmy-díjra is jelölt szórakoztató-tudományos műsora, a Sztárok és csillagok januárban második, ősszel pedig harmadik évadával folytatódik a csatornán.
Milyen szerepet tölt be a tudomány és a tudományos oktatás a jövő generációinak nevelésében? Hogyan jelennek meg a tudományos témák a filmekben és egyéb művészi alkotásokban? Milyen hatással van a nevetés az emberi szervezetre? Mi történik, ha a tudomány és a humor találkozik egymással? A népszerű asztrofizikus, Neil deGrasse Tyson ilyen és hasonló kérdésekre keresi a választ világhírű vendégei segítségével. Tyson tudósokkal, sztárokkal és komikusokkal beszélget olyan érdekes témákról, mint az időutazás, a Földön kívüli élet, az ősrobbanás, vagy bolygónk jövője.
Bill Clinton
Neil deGrasse Tyson és Seth MacFarlane
A rádiós műsorból televíziós talk show-vá érett Sztárok és csillagok második évadában többek között olyan hírességek tűnnek fel, mint az Oscar-díjas színésznő, Susan Sarandon, a volt amerikai elnök, Bill Clinton, vagy a Family Guy sorozat atyja, Seth MacFarlane.
Az Emmy-díjra is jelölt sorozat második évada tíz epizódból áll, az epizódok vasárnap reggelenként 8 órakor láthatóak a National Geographic Channelen.
Neil deGrasse Tyson és Susan Sarandon
Időközben a harmadik évadot is megrendelte a csatorna, ez ősszel kerül majd adásba. A folytatásban Tyson vendége lesz többek között a The Walking Dead alkotója, Robert Kirkman, az olimpiai- és világbajnok Hope Solo, valamint az amerikai színésznő Mayim Bialik. A Sztárok és csillagok könyv formában is megjelenik majd a National Geographic Books kiadásában. A kötet idézeteket, érdekességeket, tényeket, a legjobb interjúkat és fotókat tartalmazza majd.
A műsorvezető Neil deGrasse Tyson asztrofizikus, egyetemi előadó és az Amerikai Természettudományi Múzeum Hayden Planetáriumának igazgatója. Televíziós szerepléseivel ma a tudomány hiteles és karizmatikus képviselőjeként jelenik meg az Egyesült Államokban az ország határain túl is. Hatalmas rajongótábora van, a közösségi oldalakon több millióan követik bejegyzéseit. Első televíziós sorozata a Kozmosz: történetek a világegyetemről volt, amely világszerte 135 millió nézővel a NatGeo történetének eddigi legnézettebb műsora lett.
További információ a NatGeo Channel oldalán