Lecsapolni a Bermuda-háromszöget

Már számtalan magyarázat született a Bermuda-háromszög rejtélyére, ám ezek közül egyik se ment olyan mélyre, mint most a National Geographic Channel.

A film ugyanis nem kevesebbre vállalkozik, mint hogy a legmodernebb képalkotó eljárások segítségével lecsapolja az óceán eme mitikus szakaszát, hogy kiderüljön, mi rejlik odalenn.
A Bermuda-háromszög területén hajók, repülőgépek és emberek tűntek el rejtélyes körülmények között az elmúlt száz évben. Vajon mi a titka ennek a baljós, több mint egymillió négyzetkilométeres tengerrésznek? Valóban meg van átkozva ez a vidék, vagy csak véletlen, hogy több itt a baleset, mint másutt? Ezekre a kérdésekre már számtalan kutatócsoport próbált választ adni, de eredménytelenül. A filmben ezért a NatGeo egy rendhagyó – és nagyon látványos – eszközhöz nyúl: virtuálisan lecsapolja az óceánt a Bermuda-háromszög területén. Az egyedülálló és látványos műsort 2016. május 1-én vasárnap 20 órakor vetíti a NatGeo Channel.
Érdekességek a Bermuda-háromszögről:
A Bermuda-szigetek az Atlanti-óceánban, az Egyesült Államok partjaitól mintegy ezer kilométerre találhatóak.
A régióban a legóvatosabb becslések szerint is legalább háromszáz hajó süllyedt már el. A szerencsétlenségek nagy száma miatt a Bermuda-szigeteket „az ördög szigeteiként” is emlegetik a tengerészek.
A tudósok szonárok (hanglokátorok) segítségével részletes vizsgálatnak vetették alá a régióban a tengerfeneket.
A Bermuda-szigetek egy inaktív tengeri alatti vulkán tetején ülnek.
A hanglokátorok az aljzat által visszavert jelei pontosan kirajzolják az óceánfenék domborzatát.
A Bermuda-szigetek alapját képező tűzhányó a tudósok vizsgálatai szerint körülbelül 30 millió évvel ezelőtt hunyt ki.
A Bermuda-szigeteket – afféle természetes gáttakként – élő és elpusztult zátonyok sokasága övezi, melyeket ’Breakers’-nek, azaz ’hullámtörőknek’ neveznek a helyiek.
A hullámtörő zátonyokat algák, puhatestűek, állati meszes héjak és egyéb állati és növényi maradványok milliói alkotják.
A Bermuda-szigeteket övező zátonyok magassága a tengerfenéktől számítva akár a tíz métert is elérheti, s anyaguk rendkívül kemény és ellenálló.
Bővebb információ: NatGeo Channel