Új sorozat a NatGeo tévén Stephen Hawkinggal
Képes lehet egy átlagember zseniként gondolkodni? Kiderül a NatGeo új tudományos műsorából.
Megfelelő segítséggel vajon mi is válaszolhatunk olyan nehéz, megoldhatatlannak tűnő kérdésekre, mint annak idején a történelem leghíresebb tudósai és filozófusai? Stephen Hawking szerint igen, és ezt önjelölt zsenik közreműködésével be is bizonyítja a NatGeo új tudományos műsorában.
„Mi vagyok én?” „Miért vagyok itt?” „Egyedül vagyunk az univerzumban?” – ezeket a kérdéseket boncolgatva a történelem nagy tudósai és gondolkodói csodálatos eredményeket értek el az elmúlt évszázadokban. Eddig azt hittük, hogy ezeket az embereket és teóriáikat csak távolról csodálhatjuk, ám a National Geographic új sorozatában Stephen Hawking meghökkentő elmélettel áll elő: szerinte bárki, akár az „utca embere” is képes lehet megérteni azokat a komplex, zseniális gondolatmeneteket, amelyek az emberiség legnagyobb áttöréseihez vezettek.
A Géniusz – Stephen Hawkinggal című sorozatban Hawking többek közt az asztrofizika, a molekuláris biológia és a kvantummechanika rejtett összefüggéseire vezeti rá önkénteseit és velük együtt a nézőket. Minden epizódban három játékossal ismerkedünk meg, akiknek előképzettség nélkül, a saját józan eszükre hagyatkozva kell átlátniuk és megérteniük, hogy az emberiség legnagyobb elméi miként fejtettek meg egy-egy – addig megoldhatatlannak tűnő – tudományos rejtélyt.
„A műsorral egy régi vágyamat próbálom megvalósítani: közelebb vinni a tudományt az emberekhez. A tudomány tulajdonképpen nem más, mint egymással összefüggő, egymásba fonódó történetek sokasága, melyek hozzásegítenek minket az univerzum megértéséhez. A műsorban arra vagyok kíváncsi, hogy egy átlagember képes-e úgy gondolkodni, mint a történelem legnagyobb elméi. Mivel optimista alkat vagyok, abban reménykedem, hogy a válasz: igen” – nyilatkozta Hawking.