Állatok vészhelyzetben

Pillantson be az egyik legforgalmasabb amerikai állatklinika sürgősségi osztályának mindennapjaiba!

Mit lehet tenni egy közel 6 méteres pitonnal, ha tüdőgyulladása van? Miként gyógyítható egy idősödő kéklebenyes hokkó, amelynek törött a lába? És vajon Nia, a bengáli tigris hogyan fogja viselni a rá váró műtétet?
A Gulf Coast Veterinary Specialists az Egyesült Államok egyik legelismertebb és legforgalmasabb állatorvosi klinikája Houstonban, amelynek 200 fős szakember gárdája évente több, mint ötvenezer állatot kezel. Pácienseik között menhelyes kutyák ugyanúgy szerepelnek, mint egzotikus vadállatok, sürgősségi osztályukra pedig nemcsak szerető gazdák, hanem a legnagyobb állatkertek is visznek betegeket. A ritka kezeléseket és életmentő műtéteket az USA legtekintélyesebb állatorvosai végzik négylábú társainkon, orvosonként akár 20 műtétet hetente. A NatGeo Wild: Állatok vészhelyzetben című sorozata a kórház színfalai mögé kalauzolja a nézőket, és testközelből mutatja be a kezeléseket, műtéteket és rehabilitációkat, legyen szó majmokról, kutyákról vagy akár óriásteknősökről.
A hatrészes sorozatban megismerhetjük az egyes állatok történetét, tüneteit és kezelési módjait, és együtt izgulhatunk az orvosi gárdával a beteg négylábúak felépüléséért.
Az Állatok vészhelyzetben című sorozatot 2016-ban csütörtökönként 18 órakor vetíti a NatGeo Wild.