ELTEfeszt 2016
Több mint hatvan program, interaktív workshopok, látványos kísérletek, nemzetközi lehetőségek és az ország legjobb kutatóinak rendhagyó órái.
Az Eötvös Loránd Tudományegyetem Trefort-kerti Campusa 2016. október 14-én átváltozik egy interaktív pályaválasztó fesztivál helyszínévé.
Az idén már negyedik alkalommal megrendezett fesztivál több mint egy hagyományos nyílt nap: az izgalmas programon az intézmény összes kara bemutatkozik. A főelőadásokat Csabai István fizikus, Miklósi Ádám etológus, Nádasdy Ádám irodalomtudós és Turcsányi-Szabó Márta informatikus tartja. A fesztivált nyereményjáték kíséri – az ELTE-s ajándékcsomagok mellett három tablet is gazdára vár –, a résztvevő diákok részére igazolást állítunk ki.
Az élményalapú rendezvény célja, hogy bemutassa, hogyan zajlanak a mindennapok egy nyitott, európai, a tehetséggondozásban élen járó intézményben. Leendő hallgatóink megismerkedhetnek azokkal a lehetőségekkel is, amelyeket több mint 350 nemzetközi partneregyetem nyújt az ELTE-s diákoknak. A nemzetközi programok között kiderül, hogy kinek melyik ország az ideális Erasmus-úticél, a különböző ösztöndíjakról személyes konzultációt is tartanak az érdeklődőknek. A kiemelkedő diákok tehetséggondozását végző szakkollégiumi hálózat mellett a mentorprogramokról is szó lesz, a felvételi előtt állók első kézből juthatnak információkhoz egyedülálló középiskolai tehetségprogramokról, a Galaxis-programról. A rendezvényen többek között előadást tart Navracsics Tibor, az Európai Bizottság kulturális, oktatási, ifjúságpolitikai és sportügyi biztosa, a Politikatudományi Intézet egyetemi docense is.
A tanárképzés iránt érdeklődők találkozhatnak gyakorló pedagógusokkal és kipróbálhatják, hogy mennyire elhivatottak. A nyelvtanulási és sportolási lehetőségekről, valamint a kollégiumi épületekről szóló információk mellett ingyenes pályaválasztási tanácsadást is kaphatnak a látogatók. Az egész napos program során a leendő hallgatók bekukkanthatnak egy varázslatos tanulási környezetet teremtő kuckóba, kipróbálhatják, hogy mennyire tudnak informatikusként gondolkodni. Kiderül, hogy mi köze a közösségi médiának a valósághoz, lesz nagy társadalomtudós-teszt, valamint szó lesz arról is, hogy hol hibázunk a párkapcsolatainkban. Az idén először nemcsak egyetemi előadásokon, hanem az Érettségi Előkészítő mintaóráin is részt vehetnek a látogatók.
Az Egyetem teljes képzési palettáját felvonultatva az ELTE-s szervezők számítanak a BA/BSc szintre felvételizőkre, az MA/MSc szinten továbbtanulókra, az ELTE tanárképzése iránt érdeklődőkre, a másod-, harmaddiplomás és a szakirányú továbbképzés iránt tájékozódó felnőttekre, szülőkre és pedagógusokra, valamint a doktori képzések iránt érdeklődőkre – mindazokra, akik kíváncsiak az ország első intézményére.
A programok között az eltefeszt oldalon böngészhetnek.