Agykutatás Napja Budapesten
Az agykutatás hihetetlen iramban fejlődő tudományának újabb eredményeivel ismerkedhetnek meg az Agykutatás Napjai elnevezésű programon.
A digitális világ és az agy kapcsolata lesz a fő témája az Agykutatás napjai elnevezésű programsorozatnak, amelyet 2019. március 12-én és 13-án rendeznek meg az Eötvös Loránd Tudományegyetem (ELTE) Természettudományi Karának (TTK) lágymányosi campusán.
A rendezvény célja, hogy minél szélesebb körben betekintést nyújtson az agykutatás eredményeibe és módszereibe. Az elmúlt 15 év alatt voltak olyan rendezvények, melyek kizárólag újságíróknak, tanároknak szóltak. Az utóbbi években korosztálytól, szakmai képzettségtől függetlenül minden érdeklődőt várnak a szervezők. A látogatók nemcsak előadásokat hallgathatnak, hanem maguk is kipróbálhatnak különböző vizsgálati módszereket – például agyhullámokkal irányított számítógépes játékokat, hazugságvizsgálatot, kézremegés- és egyensúlyvizsgálatot, szemmozgásvizsgálatot – amelyek segítségével megismerhetik, hogyan működik az agy.
Az Agyunk testközelből programon megtekinthető és kézbe vehető egy plasztinált emberi agy, az Auro-Science mikroszkópjaival pedig agyi szöveteket tanulmányozhatnak az érdeklődők.
A rendezvénysorozatot az agykutatás támogatására alapított, idegtudósokból álló amerikai civil szerveződés, a Dana Foundation kezdeményezte, 1996-ban tartották meg először, Magyarország egy évvel később kapcsolódott be az eseménysorozatba, amelyet azóta már a világ szinte minden részén megtartanak.
Bővebb információ ITT találnak.