Űrkutatási és csillagászati érdekességeket mutatnak be Budapesten

Az első ember űrutazás 64. évfordulójára csillagászati és űrkutatási érdekességekkel készül a Műszaki Tanulmánytár.





Április 12-én, 10:00 és 16:00 óra között Magyarok az űrben című családi nappal várja az érdeklődőket a Műszaki Tanulmánytár – olvasható a múzeum közleményében. A rendezvényen három újszerű és izgalmas előadás vár minden korosztályt.
- Az ember az űrhajós mögött című előadáson megismerhetjük egy tartalék űrhajós életét és karrierjét,
- a Magyarok és magyar műszerek az űrben című előadáson megtudhatjuk, milyen szerepe van Pillének és Pulinak az űrkutatásban,
- míg a Határ a csillagos ég című előadás bemutatja az emberiség egyik legősibb tudományágát: a csillagászatot.
A múzeumpedagógusok egy naprendszerrel foglalkozó workshopon várják a kisebbeket, továbbá a retró diavetítésen az is kiderül, hogy 1963-ban hogyan képzelték el az emberiség állandó települését a Holdon a 22. században, 2111-ben. A Lego rajongói űrhajós készletekkel is találkozhatnak.
A Budapesten, a XI. kerületi Prielle Kornélia utca 10. szám alatt található látványtár 16 ezer műtárgyát őrzi műszaki örökségünknek. Többek között itt található az első MESZ-I magyar digitális számítógép 1958-ból, Petzval József feltaláló mérnök 19. századi portréobjektívje, Jedlik Ányos, a dinamó feltalálójának szintén 19. századi kamerája, valamint Dulovits Jenő világelső, szemmagasságból fényképező, kisfilmes Duflex fényképezőgépe 1948-ból.
A Magyarok az űrben című esemény az általános belépőjegy megváltásával látogatható. A jegyárakról, illetve a díjtalan belépésre jogosultak köréről a múzeum honlapján, a programokról az intézmény Facebook-oldalán lehet tájékozódni.