Megkerült az Állatkertből ellopott selyemmajom

Megkerült a Fővárosi Állat- és Növénykert Pálmaházából két nappal korábban ellopott selyemmajom.
A tettes feltehetően zsebrevágta a majmot, mivel ezek az állatok szabadon mozoghatnak a Pálmaházban, és mindössze 10-15 centiméteresek. Az apró termetű hosszú farkú majom (Callithrix jacchus) eltűnését február 17-én reggel észlelték a ház dolgozói, majd az Állatkert megtette a hivatalos feljelentést az illetékes szerveknél.
Az eredetileg Dél-Amerikában honos, fürge, selymes, szürke szőrű, lompos farkú kis állat roppant barátságos, az idegenekkel is bizalmasabb, mint fajtatársai, mert megszokta az emberi érintést. De ha fél, és szokatlan környezetben van, nagyokat tud váratlanul harapni.
A selyemmajom tartása Magyarországon szigorúan engedélyhez kötött. A majmocska tartása komoly figyelmet igényel: nagyon érzékeny a hidegre, a hőmérsékletváltozást rosszul tűri, könnyen megfázhat, mert a Pálmaház 20-25 fokos meleg levegőjéhez van szokva. Ivóvizet iszik, nagyon szereti a gyümölcsöket, de legjobban a lisztkukacot. A lakásban hatalmasakat ugrál, a porcelánokat, törékeny holmikat azonnal el kell tüntetni, ha a majmot nem ketrecben tartják.
A lopásról szóló híradásoknak köszönhetően számos illegálisan tartott állatot adtak le az állatkert portáján. Így szolgáltatták vissza a selyemmajmot is, amit az állatkerti gondozók chip-leolvasó készülék segítségével azonosítottak.
Nem ez az első, hogy selyemmajmot vittek el az Állatkertből. Néhány éve egy övtáskában csempésztek ki egy hasonló állatot, de fél év múlva “visszalopták”. Az állat nagyon rossz, legyengült állapotban érkezett vissza a gondozókhoz, a kiruccanás körülményei visszafordíthatatlan egészségkárosodást okoztak nála.