Bővül a balatoni bivalyrezervátum

A Kis-Balaton élővilágát bemutató múzeummal és bivaly-történeti kiállítással, valamint sétaúttal bővült a kápolnapusztai bivalyrezervátum.
A kápolnapusztai bivalytelepet 1992-ben vette meg a Balaton-felvidéki Nemzeti Park, s a korábban kihalásra ítélt, a Kárpát-medencében őshonos állat itteni állománya mára 200-ra nőtt. A két új (a Kis-Balaton élővilágát és a bivalytartás múltját bemutató) kiállítás a kerek alakú fogadóházban kapott helyet, a bemutató sétaút pedig a bivalytelepen át vezet, hogy a természetbarát kirándulók az élőhelyén ismerkedhessenek a magyar parasztság életében korábban fontos szerepet betöltő jószággal.
A sétaút istállók közt, a kilátó, a gémeskút, a karámok, s a bivalyok kedvelt tartózkodási helyének számító, a nyári forróságban hûsölésre kiválóan alkalmas tavacska mellett halad el. A bemutatóhely valamennyi építményét-létesítményét – köztük a kilátót is – felújították, s két távcsöves leshelyet is kialakítottak, hogy az érdeklődők tanulmányozhassák a tájon élő ritka madarak, valamint az itt tanyázó bivalyok életét.
A Kis-Balaton déli részén – Zala megyében, Zalakaros közelében – található Kápolnapuszta bivalyrezervátumába eddig évente 30-40 ezer ember látogatott el, a komoly bemutatóhellyé fejlesztésnek köszönhetően várhatóan jelentősen nőni fog a forgalom.
A kápolnapusztai bivalytelep új létesítményeit, az ökológiai bemutatóhelyet hivatalosan május 4-án avatja föl a Balaton-felvidéki Nemzeti Park.