Vidrakölykök a fővárosi állatkertben

Öt ázsiai kiskarmú vidra szaladgál a felnőttek társaságában a Fővárosi Állat- és Növénykertben, a Vízparti Élet Házához tartozó vidrakifutóban. A kölykök még június 2-án látták meg a napvilágot, és most már elég fejlettek és mozgékonyak ahhoz, hogy a nagyközönség is jól megfigyelhesse őket.
Három nőstény és két hím ázsiai kiskarmú vidra látott napvilágot a Fővárosi Állat- és Növénykertben június 2-án. Születésük óta ugyan már eltelt némi idő, de a kezdeti időszakban csak a szerencsésebb látogatóknak volt esélyük, hogy az aprócska, kezdetben még vak, és ezért kevésbé is aktív kölyköket megszemlélhessék.
A tömpeujjú vidra néven is emlegetett ázsiai kiskarmú vidra (Amblonyx cinereus) Délkelet-Ázsiában, Dél-Indiában és Dél-Kínában, Indonéziában és a Fülöp-szigeteken, az ottani édesvízi nedves élőhelyeken és mangrovemocsarak vidékén honos.
A Földünkön élő vidrák közül erre a fajra jellemző a legkisebb testméret: a kifejlett állatok testtömege 2, 7 és 5, 4 kg közötti. Tápláléka főként rákokból, puhatestűekből, halakból, valamint kisebb emlősökből áll. Az újszülöttek aprón és gyámoltalanul jönnek világra, szemeiket csak 40 napos korukban nyitják ki először. 60-63 napos koruktól kezdve már egyre gyakrabban próbálkoznak az úszás fortélyainak elsajátításával, és 80 napos korukra szilárd táplálékkal is megpróbálkoznak. A világ állatkertjeiben összesen mintegy ötszáz egyedet tartanak ebből az állatfajból.
A kiskarmú vidra kölykök a Vízparti Élet Házánál, a vidrakifutóban tekinthetőek meg.
Forrás: Fővárosi Állat- és Növénykert