A tigrisek kipusztulását kockáztatja Kína

A Természetvédelmi Világalap (WWF) figyelmeztette Kínát, hogy a tigrisek kipusztulását kockáztatja, ha legalizálja a fogságban született és felnőtt nagymacskák testrészeivel folyó kereskedelmet.
Peking ugyanis fontolóra vette, hogy az 1993-ban elrendelt tilalmat feloldva, engedélyezi a fogoly tigrisek esetében az adás-vételt, de a szabadon élő nagymacskák továbbra is védettek maradnának. Az ősi kínai gyógyászatban egyes betegségek, például a reuma kezelésére előszeretettel használják a tigris különféle szerveiből, csontjaiból, fogaiból és hímvesszőjéből készített szereket.
“Attól tartunk, hogy vadorzók zsákmányává válnak a szabadon élő utolsó tigrisek is, testrészeik a feketepiacra kerülnek” – figyelmeztetett Susan Lieberman, a WWF szakértője. Becslések szerint az egész világon már csak mintegy öt-hétezer tigris él szabadon, míg a 19. században számuk még százezer fölött volt.
Jóllehet a határokon átnyúló tigriskereskedelmet a washingtoni állatfaj-védelmi egyezmény tiltja, egy amerikai székhelyű természetvédelmi társaság becslése szerint az illegális adásvétel értéke évente nyolcmilliárd dollárra (1640 milliárd forintnyi összegre) tehető. Az utóbbi időben különösen a Tibeten keresztül külföldre kerülő tigrisbundák száma és értéke nőtt jelentős mértékben.