A kenguruk megriadnak a lábdobogásuktól

A kenguruk nem ijednek meg az árnyékuktól, annál inkább megriadnak viszont a lábdobogásuktól - derült ki egy ausztrál kutatásnak hála.
Az ausztrál farmerek körében a kenguruk nem örvendenek túl nagy népszerűségnek, mivel az erszényesek gyakran megdézsmálják a termést. Elriasztásukra eddig főleg különféle hanghatásokat alkalmaztak, leginkább magas frekvenciájú visítást, ám arra nincs semmi bizonyíték, hogy hosszabb távon a zajok valóban távol tartanák az állatokat.
Helena Bender, a Melbourne-i Egyetem kutatója és kollégái felfedezték, hogy a kengurukat leginkább saját lábdobogásuk késztetheti menekülésre. Megérezve a veszélyt, az erszényes elkezd toporogni, dobbant néhányszor, majd futásnak ered, s e jeladásra a többiek is felveszik a nyúl-, pontosabban a kengurucipőt.
A kutatók felvették a keleti szürke óriáskenguru (Macropus Giganteus) lábdobogását, s amikor más kenguruknak lejátszották a felvételt, már az első három másodpercben az állatok hatvan százaléka a hangok hatására futásnak eredt.
Helena Bender reméli, hogy felfedezését hasznosítják majd a farmerek, s az erszényeseket sikerül majd távol tartani a forgalmasabb autóutaktól is.