Anakonda örömök Svájcban
Egycsapásra negyven óriáskígyóval lett gazdagabb egy kis svájci tropikárium. Az alig kéthetes óriáskígyók azonban egyelőre nem túl óriásiak: csupán hetven centisek.
Anyjuk, amely bő hat méter hosszú és 80 kilót nyom, negyven utóddal ajándékozta meg a kerzersi létesítményt.
A zöld anakondák (Eunectes murinus) igen ritkán szaporodnak Európában, ezért is különleges az esemény. A nagyszámú szaporulatnak köszönhetően lehetőség nyílik arra, hogy a kicsinyekből a kontinens több állatkertje is kapjon, hosszútávon megteremtve ezzel az alapot egy stabil európai állomány kialakulásához.
A zöld anakonda a Föld második leghosszabb, ugyanakkor legnehezebb kígyófaja. A nőstények hossza elérheti a 9 métert, tömegük pedig akár a 250 kilogrammot is! A hímek mindig jelentősen kisebbek.
Elterjedési területük Dél-Amerika, azon belül is elsősorban az Amazonas és az Orinoco vidéke. Lassú folyókban, álló vizekben élnek. Kiváló úszók. Leginkább a vízpartra inni érkező emlősökre és madarakra vadásznak.
A nőstény hat havi vemhesség után, amely során nem vesz magához táplálékot, elevenen szüli meg kicsinyeit. A nőstény rendszerint 15-70 utódot hoz világra, de nem ritka a 80-90 utódszám sem.