Programajánló: A biológiai sokféleség napja a Füvészkertben

Hány növényfaj él a Földön? Mire jó a sokféleség? Melyek a Föld "forró" pontjai? - ezekre és az ezekhez hasonló kérdésekre ad választ az a kiállítás, amelyet május 22. és 25. között rendeznek a Füvészkertben.
Az ELTE Botanikus Kertje és a Füvészkertért Alapítvány a Biológiai Sokféleség Nemzetközi Napja alkalmából rendezi a kiállítást. A május 22-től 25-ig látható kiállításon a látogatók megtekinthetik a botanikus kert termés- és maggyűjteményét, megnézhetik, hogyan “vándorolnak ” a növények, és hogy mennyire változatos a termések és magvak világa.
A növények egy része kiválóan “repül”, míg mások nagyszerű “hajósok” – a hullámokon utazva ötezer évvel hamarabb értek el az Újvilágba, mint Kolumbusz. De vannak olyan ügyes “potyautasok” is, amelyek bundába kapaszkodva vagy éppen egy állat gyomrában érkeznek meg új hazájukba.
A fotókiállításon képeket tekinthetnek meg a nézők Magyarország növényvilágról az ELTE Botanikus Kertjének gyűjteményéből. A fő téma az élővilág pusztulásának veszélye, a pusztulás határán álló növények listája, ezek a Nemzetközi Természetvédelmi Unió Vörös Könyvében is szerepelnek. Lesz növényfelismerési verseny is.
Forrás: ELTE Botanikus Kert