Már csak pár ezren élnek …

A nap fotója, az örök téma, a bengáli tigris. Egy éve egy San Francisco közeli, korábban pedig egy argentin állatkert tigriseiről mutattunk izgalmas képeket. Az előbbi szívesen búvárkodik, az utóbbi pedig hófehér kölyköknek adott életet.
A képen látható bengáli tigris kivételként erősíti a szabályt. A San Francisco közelében lévő Six Flags Discovery Kingdom állatkertben élő Odin – nevelője szerint – kölyökkora óta a víz alól hozza fel magának a reggelit.
A vadon élő nagymacskák nem arról híresek, hogy nagyon szeretnék a vizet, mégis készült már néhány felvétel, amint kisebb vizekben vadásznak vagy hemperegnek.
A tigris egyike azoknak a veszélyeztetett állatfajoknak, melyeket az ember csaknem a teljes kipusztulás szélére sodort. Nyolc alfaja közül három (a bali, a jávai és a kaszpi tigris) mára teljesen kipusztult, és a maradék ötöt (szibériai, bengáli, hátsó-indiai, dél-kínai, szumátrai) is veszélyeztetettként, illetve fokozottan veszélyeztetettként tartják számon a szakemberek. A vadon élő tigrisek száma ma már alig haladja meg az ötezret.
Az eredetileg Ázsiában őshonos fehérszőrű bengáli tigrisből már csupán körülbelül 210-220 él a világon, többségük természetesen állatkertben. A ritka állat különleges bundája miatt vált a vadászok célpontjává.
A fehérszőrű bengáli tigris nem alkot külön alfajt, de jellegzetessége miatt számon tartják. A tigris nem érzékeny a beltenyésztésre, így a testvérek és a más vérségi kapcsolatban állók is szaporíthatók egymással – ez reményt jelent a fehérszőrű állatok fennmaradásában.
Kapcsolódó cikkünk: