Hatalmas bozóttűz tizedeli Kenya állatvilágát

Néhány nap alatt óriási területekre terjedt át a bozóttűz Kenyában. A vadőrök attól tartanak, hogy az állatok, amelyek egy kialudt vulkán kráterében kerestek menedéket, csapdába estek.
Hatalmas bozóttűz pusztít Kenyában, amelyet Noah Wekesa erdészeti és vízgazdálkodási miniszter szerint a szárazság és gyújtogatás idézett elő, s amely néhány nap alatt óriási területekre terjedt ki.
A tűz az országon végighúzódó tektonikus völgy, a Kelet-Afrikai árok térségét, valamint az Aberdare fennsíkot is elérte. Jelentős természetvédelmi területek húzódnak itt, s a nemzeti parkok állatvilága most a szélrózsa minden irányába menekül.
Több vadon élő állat a közeli Longonot vulkán kráterében keresett menedéket, azonban a tűz már azt is elérte, így félő, hogy az állatok csapdába estek. „Ég a tűz a kráterben, így attól félünk, hogy a páviánok és a nyulak már megégtek, mert nincs kifelé vezető út” – jelentette Peter Muthusi parkőr.
A kráterből nincs kiút
A kelet-afrikai ország legnagyobb összefüggő vadonjában, a Mau erdőben is tüzek pusztítanak. Sok zebra, zsiráf, kafferbivaly, antilop és gazella forgalmas autóutakon átgázolva menekült el az égő rezervátumokból. Több állat a környék falvaiba betörve keresett menedéket a tűz elől.
Veszélyben a vadállomány
A kenyai kormány 4500 katonát és rendőrt küldött a nehezen megközelíthető térségbe, hogy segítsenek az oltási munkálatokban. Eddig összesen 4600 hektárnyi terület vált a tűz martalékává.
Kapcsolódó cikk:
Online világatlasz készült az erdőtüzekről