Igazi esőerdő Dél- Európában?

Bár a Kanári-szigetek természetföldrajzilag Afrikához tartoznak, lakossága és kultúrája alapján Európába is tehetjük. Egy biztos: lenyűgözően változatos, gyönyörű vidék.
Pénteki sorozatunk:
Európa természeti csodái blog
Írta: IÑAKI RELANZON
A második kiküldetésemen vagyok a Kanári-szigeteken. Gyakorlatilag nincs két egyforma közöttük. Olyan mintha hét, különböző helyszínen lennék: vulkánoknál, esőerdőknél, vad tengerpartoknál… La Palmából indulok… Ez a sziget a legismeretlenebb a hét Kanári-sziget közül, teli titkokkal.
Gyertek velem, és fedezzük föl a gépemen keresztül!
La Isla Bonita (A szépséges sziget) a keresztneve La Palmának, a Kanári szigetvilág egyikének. És igazuk van – tényleg szépséges egy sziget.
Ez a legmeredekebb sziget a világon. Gyakorlatilag tengerszinttől a sziget tetejéig, 2.500 métert emelkedik 10 kilométeren belül. A legmagasabb pont a „Roque de los Muchachos” a „Caldera de Taburiente” Nemzeti Park északi részén található. Nem más, mint egy kialudt vulkán La Palma közepén. Az egyik itteni célpontom, hogy készítsek pár képet a felhők tengeréről. De persze ez nem olyan könnyű, mint aminek hangzik, mivel az idő folyamatosan változik itt fenn. Két nap várakozással, szegényes kilátással és nagyon ködös időjárással múlt el. A látótávolság legtöbbszörnem haladta meg a 10 métert. Végül, pont naplemente előtt, a köd eltűnt, és végre megkaphattam a képem, a felhők tengerébe burkolózó kaldéráról.
A „Caldera de Taburiente” nem az egyetlen védett területe ennek a gyönyörű szigetnek. Többek között a Tilos Natural Park-ban található egy Laurisilva-erdő, (egy igen ritka babérerdő) teljes trópusi valójában. Ez a zöld birodalma. Laurisilva-erdők a többi Kanári-szigeten is megtalálhatók. De főként a Tilos az, amit fotózni érdemes La Palmában, mert gyönyörű kilátást és hihetetlen perspektívákat kínál. Ha becsukom a szemem, könnyedén el tudnék utazni Közép-Amerikába vagy Afrikába. Sosem hittem volna, hogy létezhet ilyen táj Európában.