Önök küldték
Jánosa Tibor tíz képet küldött, amiből ötöt láthatunk.
Virágokról készült makro fotókkal nagyon gyakran találkozunk. A virágok sokan vannak, és el sem szaladnak. Könnyű a téma, és épp ezért nagyon nehéz újat mutatni. A félkör exponálása olyan, mint egy portré – érdekes gondolat. A színek mintha nem élnének eléggé, és a vízcseppek is lehetnének harsányabbak. Kicsit fáradt ez a virág.
A csigás kép pontos, éles. A fotós személyisége annyi benne, hogy jó időben volt jó helyen. Prezíz, de inkább tudományos cikkbe való ez a kép.
Kicsit hasonló az előbbi képhez. Mondjuk a béka gyorsabb, de modellünk itt sem volt kapkodós hangulatában. Szépek a zöld-barna színek, tükröződés is érdekes, mégis hiányzik valami dinamizmus.
Nagyon szép a mozdulat. Érzéseket kelt a kecses madársuhanás. Ő sem kapkod, de csordultig van méltósággal. Az ember a képet nézve, szinte a hozzátartozó zenét is hallja. a Keszthelyi-öbölben készült hajnali képen a színkorrekció +5% és a kontraszton is állított a fotós egy árnyalatnyit pozitív irányba. Ez a kép nyert, mégsem lehet a nap képe, mert a következő kiütötte onnan.
Az erdőbe berobbanó napfény, épp szétszaggatja az éjszakát. A ködön áttörő szürreális színek izgalmassá teszik ezt az erdőt. A néző nyújtogatja a nyakát, hogy belessen a fák mögé, mert ott történik valami, ott még bizton meglátnánk a szétrebbenő éjszakai tündéreket.
A National Geographic, egész Földre érvényes belső szabályzata szerint nem fogadhat el manipulált fotót. De mi is a manipuláció? Szerencsére nem számít anak a teljes képet érintő színkorrekció, a kép fényességének, kontrasztjának, élességének állítása. Tehát a szabályok szerint ez még csak „határeset”. Gratulálunk, nap képének elfogadva.