Macskabagoly fiókákat figyeltek meg Budapesten
A napokban érkezett a bejelentés a Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület központjába, amely szerint az I. kerületben már tollas bagolyfiókák vannak.
Ezt a hírt az Egyesület budapesti helyi csoportjának titkára, Morandini Pál is megerősítette, aki a bejelentést követően többször is megfigyelte őket, és sikerült egy felvételt is készítenie a pelyhes fiókákról!
A különböző bagolyfajok a többi hazai madárfajhoz viszonyítva korán kezdenek költésbe, kiválképp igaz ez az erdei fülesbagolyra, az uhura, a macska- és uráli bagolyra, amelyek már február–márciusban kiválasztják költőhelyüket és tojásokat raknak.
Feltételezések szerint ez a fiókás család már januárban fészket rakhatott, ha már ilyen szép és nagy, tollas fiókák vannak! Előfordul, hogy a városokban az enyhébb klíma és a több zsákmányállat okán, hamarabb kezdenek költeni, mint szabadban élő fajtársaik.
A macskabagoly(Strix aluco) a baglyok igen tömzsi, kerek fejű képviselője. Főleg az erdőket illetve a nagy fákkal tarkított ligeteket kedveli. Nappal a faágak között, faodvakban, esetleg régi, elhagyott épületekben rejtőzködnek, és csak a teljes sötétség beállta után indulnak vadászni, főleg kisebb termetű rágcsálókra.
Forrás: MME