Megmenekült rövidszárnyú gömbfejű-delfinek
Sikerült visszavezetni a nyílt tengerre a floridai Everglades Nemzeti Park térségében partra vetődött gömbfejű delfinek életben maradt példányait - közölték amerikai óceánkutatók.
Fotó: nbcmiami VIDEÓ
„Negyven állat már hat méter mély vízben tart a nyílt tenger felé, ők nagy valószínűséggel életben maradnak” – mondta helyi idő szerint csütörtökön Blair Mase, az amerikai Nemzeti Óceáni és Légköri Igazgatóság (NOAA) partra vetődött emlősökkel foglalkozó hálózatának koordinátora.
Rövidszárnyú gömbölyűfejű-delfinek (Globicephala macrorhynchus) tucatjai vetődtek partra Floridában, az Everglades Nemzeti Park területén, 2013. december 5-én. A helyi állatvédők csónakokból terelték ki az állatokat a part menti alig egyméteres, sekély vízből. Tíz delfint nem tudtak megmenteni, mert a partra vetődés során elpusztult, vagy annyira legyengült, hogy el kellet altatni.
Szakemberek sem tudják, hogyan kerültek az állatok erre az eldugott vidékre. A 4-6,5 méter hosszú, 1-3 tonna súlyú gömbfejű-delfinek a nemzeti park nyugati szélén, Highland Beachnél vetődtek partra, mintegy 35 kilométerre a mélyvízi élőhelyüktől. A helyszín több mint egy órányi útra van a legközelebbi hajókikötőtől, s a térségben nincs mobilszolgáltatás.
Az Atlanti-, Indiai- és Csendes-óceánon és azok tengerein előforduló rövidszárnyú gömbfejű-delfinekkel gyakran történik hasonló baleset. Megmentésükre gyakran kicsi az esély.
Forrás: MTI