Farkasok a Budakeszi Vadasparkban

2014-ben kiemelt figyelmet kapnak a Budakeszi Vadasparkban a farkasok, azt követően, hogy önálló "lakrészbe" költözhettek.
Fotó: Kőműves Kata
Ulán, Andzsin és Bajir korábban a medvékkel élt “társbérletben”, a közelmúltban azonban önálló területet kapott, emellett külön szakember is foglalkozik a három farkassal. “A nagyobb mozgástérnek és a figyelemnek köszönhetően remélhetőleg a közönség elől sem bújnak el most már, és többet megmutatnak magukból” – mondta Mezei János, a vadaspark kommunikációs vezetője.
A félénk, rejtőzködő állatok a természetben, ha megérzik az ember szagát akár tíz kilométer távolságból is, elmenekülnek a közelből. Félénkségük is az oka annak, hogy nagyon nehéz őket az állatkertekben jól tartani – magyarázta a kommunikációs vezető.
A vadaspark három hím farkasa 2010-ben érkezett a Veresegyházi Medveotthonból, és mivel a mongol alfajt képviselik, mongol neveket kaptak. Nevük beszédes, mert Ulán jelentése vörös, ő teljesen vörös színű. A legöregebb Andzsin, jelentése bölcs, nyugodt, az elsőként érkező Bajir pedig örömöt, ünnepet jelent.
„A programok során az érdeklődők megismerkedhetnek életmódjukkal, jellemzőikkel, szokásaikkal, de megtudhatják azt is, hogy miért vonyítanak teliholdas éjszakákon, hány állat alkot egy falkát, hogyan kommunikálnak egymással, és milyen szerepe van a ragadozóknak a természet egyensúlyának megtartásában” – fűzte hozzá Mezei János.
Forrás: MTI