Állatkerti hírek

Amikor a természet nyugodni tér, a jászberényi állatkertben indul a pingvinsétáltatási szezon.

Fotó: Bugány János/MTI
Mivel a faj példányai eredeti élőhelyükön is időről-időre hosszan vándorolnak fészkelő helyük és a biztos táplálékforrást jelentő óceán között, így az állatkert munkatársai 2011 óta sétáltatják a pingvineket, a látogatók és a frakkos madarak nagy örömére.
Egy gondozó pápaszemes pingvinfiókát (Spheniscus demersus) mutat a látogatóknak a Jászberényi Állat- és Növénykertben. Az állatkert pingvincsapatát a téli időszakban minden nap megsétáltatják a létesítmény munkatársai.
Fotó: Bugány János/MTI
Fotó: SóstóZOO
A Nyíregyházi Állatparkban, 2014. novemberében született Rothschild-zsiráfborjú túl van a kritikus időszakon. Mivel a kicsi anyja, tapasztalatlan első borjas tehén, nem tudta, mit kell tennie az újszülött aprósággal, nem gondozta. Az állatkert munkatársai egy ideig vártak, hátha feléled a zsiráf mamában az anyai ösztön, de ez nem történt meg, így mesterségesen kezdték táplálni a 160centiméter magas újszülöttet.
Kovács László állatgondozó cumisüvegből eteti a Nyíregyházi Állatpark két hónapos zsiráfborját 2014. december 27-én.
Fotó: Balázs Attila/MTI
A borjú eleinte kolosztrumot (előtejet) kapott, ami igen gazdag fehérjében és antioxidánsokban, három hetes korában már egy speciális, nyomelemekben gazdag tápszert evett. Eleinte csupán 20-30 milliliter tejet kapott, amit másfél óra alatt sikerült megitatni vele.
Fotó: SóstóZOO
A Rothschild-zsiráfok (Giraffa camelopardalis rothschildi) a zoológusként is elismert híres bankár, Walter Rothschild (1868-1937) után kapták nevüket. Eredetileg Ugandában, Kenyában, illetve Dél-Szudánban őshonosak, Uganda zsiráfnak is szokták nevezni. Veszélyeztetett patásnak számít, a vadonban már kevesebb mint 700 egyed él belőlük. A világ állatkertjeiben nagyjából 450 Rothschild-zsiráfot tartanak számon, köztük öt a Nyíregyházi Állatparkban él.