Valami nagyon aggasztó történik a mexikói teknősökkel

Az utóbbi hetekben 113 teknőstetem sodródott partra, és a kutatók nem értik, mi okozza a jelenséget.

Illusztráció: Pixabay
Kevesebb mint három hét alatt 113 veszélyeztetett teknős teteme sodródott partra egy 30 kilométer hosszú mexikói partszakaszon – írja a Live Science. A szakértők egyelőre nem tudják, mi áll a jelenség hátterében.
Az esemény 2018. július 24-én kezdődött, amikor 26 elpusztult állatot találtak a Chiapas államban fekvő Puerto Arista egyik strandján. Az elkövetkező napokban több tucat tetemet fedeztek fel a környéken. Augusztus 13-ig összesen 102 olajzöld fattyúteknőst (Lepidochelys olivacea), hat közönséges cserepesteknőst (Eretmochelys imbricata) és öt csendes-óceáni levesteknőst (Chelonia agassizi) találtak a térségben. A mexikói kormány mindhárom fajt súlyosan veszélyeztetettnek tekinti.
A különböző bomlási stádiumú tetemek mind kifejlett példányoktól származtak, az egyedek közt egyaránt voltak hímek és nőstények. A szakértők több tetemet is felboncoltak, és szövetmintákat is begyűjtöttek.
Környezetvédők szerint a teknősök egy része a halászokkal való érintkezés miatt pusztult el. A július végén azonosított példányokon olyan sérüléseket fedeztek fel, melyeket horog vagy háló okozhatott.
A szakértők emellett vízmintákat is begyűjtöttek, hogy kiderítsék, nem szaporodtak-e el a mérgező algák a régióban. Egyáltalán nem lehetetlen, hogy a teknősök halálának hátterében valóban az algavirágzás áll, Florida partjainál például az elmúlt időszakban komoly károkat okoznak a tengeri élővilágnak az apró organizmusok.