Vissza kell adnunk a természetnek, ami az övé
Egy újabb tömegkihalás küszöbén vagyunk, mégsem teszünk semmit.
Fotó: Pixabay
A Science folyóiratban a közelmúltban megjelent szerkesztői közleményben a szerzők azt írják, azonnali lépésekre van szükség, ha el akarjuk kerülni a biodiverzitási krízist – számol be az IFLScience.
Jonathan Baillie, a National Geographic Society alelnöke és a szervezet tudományos kutatásainak vezetője és Ja-Pint Csang, a Kínai Tudományos Akadémia munkatársa szerint nem lehetünk önzők, meg kell osztatnunk a bolygót a többi élőlénnyel is.
A világ kormányai a közeljövőben Pekingben gyűlnek össze, hogy megtárgyalják a biológiai sokféleségről szóló egyezményt. A szerzők úgy vélik, hogy 2030-ra 30 százalékra, 2050-re pedig 50 százalékra kell emelni a védett szárazföldi és óceáni területek nagyságát, ha el akarjuk kerülni a katasztrófát.
Baillie és Csang azt írják, amennyiben tényleg meg akarjuk védeni a biodiverzitást és az ökoszisztémából fakadó előnyöket, akkor a kormányoknak sokkal ambiciózusabban kell kijelölniük és megóvniuk a védett területeket.
Jelenleg mintegy 7,4 milliárd ember él a Földön, a szám azonban 2050-re 10 milliárdra emelkedhet. Napjainkban az emlős-biomassza 36 százalékát az emberek, 60 százalékát az emberek által tenyésztett állatok, 4 százalékát pedig a vadállatok teszik ki. Ebből is látható, hogy fajunk milyen elképesztő mértékben sajátítja ki a bolygót.