Száz év után készült fénykép egy vadon élő fekete párducról
A kivételes felvételt egy brit fotós készítette a kenyai Laikipia Vadasparkban.
Will Burrard-Lucas egy ritka nagymacskát, egy afrikai fekete leopárdot örökített meg Kenyában – írja a The Guardian. A fotós azért utazott a Laikipia Vadasparkba, mert a környéken az elmúlt időszakban több észlelésről is beszámoltak. A férfi megérkezése után a szemtanúkkal beszélgetett, majd a nagymacska nyomait követve megtalálta a tökéletes helyet fotócsapdája felállításához. Néhány napi sikertelenség után végül egy éjszaka több alkalommal is meg tudta örökíteni a fekete párducot.
„Gyorsan átnéztem az utolsó napi képeket, de nem számítottam sokra. Ahogy görgettem a felvételeket a kamera hátulján, egyszer csak értetlenül megálltam, és megpillantottam a lenti képet… egy szempár tintás feketeséggel körülvéve… egy fekete leopárd. Nem akartam elhinni, és beletelt néhány napba, mire felfogtam, hogy sikerült megvalósítani az álmomat” – írta Burrard-Lucas egyik bejegyzésében.
By the light of the full moon, an African black leopard. I'm still pinching myself!
Közzétette: Burrard-Lucas Photography – 2019. február 11., hétfő
Nicholas Pilfold, a San Diegó-i Állatkert szakértője friss tanulmányában azt írja, az utóbbi száz évben többször is szóltak hírek arról, hogy láttak fekete párducot Afrikában, de egészen 1909 óta nem sikerült vadon élőt megörökíteni.
A fekete leopárdok színét egy ritka mutáció, a melanózis adja. Ahogy az albinizmus csökkent vagy hiányzó pigmentációt idéz elő, úgy a melanizmus a bőr és a szőrzet sötétbarna, illetve fekete elszíneződésével jár.