Több mint száz műanyagdarabot találtak az elpusztult teknősben
A fiatal álcserepesteknős 104 apró műanyagot nyelt le.
Az elpusztult teknős esetét a floridai Gumbo Limbo Természetvédelmi Központ mutatta be – írja a Live Science. A nagyjából tenyérnyi fiatal állat emésztőrendszerében rengeteg kisebb műanyagtörmeléket találtak. Whitney Crowder, a szervezet munkatársa szerint többek közt egy olyan csomagolóanyagot is felfedeztek az élőlény szervezetében, amellyel palackokat fogják össze.
A teknős néhány kilométerre úszott a partoktól, miután kikelt, majd táplálkozni kezdett, néhány hét után viszont partra vetődött. A hasonló helyzetben lévő példányok általában 1-2 hónapos korukban kerülnek vissza a szárazföldre.
Facebook-bejegyzésében a Gumbo Limbo Természetvédelmi Központ azt írta, mostanában zajlik a partra vetődés időszaka. A fiatal állatok közül nem mindegyik éli túl az eseményt, és ami még aggasztóbb: minden elpusztult példány gyomrában találnak műanyagot.
Florida partjainál több teknősfaj is fészkel, mindegyik élőlény fenyegetett státuszú. Az egyik leggyakoribb faj az álcserepesteknős, melynek utódai nagyjából 60 napig fejlődnek a homokban, mielőtt kikelnének, és útnak indulnának a tengeren. A hínárban menedékre és táplálékra lelő apró teknősök aztán gyakran a rákok mellett műanyagot is fogyasztanak.