A természet kezdi visszahódítani Fukusimát
Közel egy évtized telt el a fukusimai katasztrófa óta, a természet pedig kezdi visszahódítani a területet.
A Georgiai Egyetem csapata szerint az erőmű környékén kifejezetten sok állat fordul meg. A szakértők kameracsapdái mintegy 267 ezer felvételt készített, összesen 20 faj példányait sikerült megörökíteni. James Beasley, az egyetem munkatársa szerint az elmúlt években szakmai és laikus körökben is felmerült a kérdés, hogy a természet miként boldogul a nukleáris katasztrófák környékén, így Fukusimánál és Csernobilnál.
Utóbbi helyszínen már korábban is jelentős faunát találtak. Az új vizsgálat azt bizonyítja, hogy a sugárzás ellenére az ukrajnai zónához hasonlóan Japánban is kezdi visszahódítani a természet a lezárt területet.
Az állatok az emberek távolléte miatt térhettek vissza. Korábban a régióból több olyan élőlény, például a vaddisznók is kiszorultak, melyek gyakran vannak konfliktusban az emberrel.
A fukusimai zónából az embereket a magas sugárzás miatt telepítették ki. A területen a szakértők 106 kameracsapdát helyeztek el, melyek 120 napon át készítettek felvételeket. A képek alapján azt nem lehet eldönteni, hogy az állatok milyen egészségi állapotban vannak. Az adatok szerint a helyi élőlények viselkedése ugyanakkor megegyezik azzal, ami a természetben elvárható tőlük.