Ön is szavazhat kedvenc természetfotójára

A Londoni Természettudományi Múzeum által szervezett pályázat a természetfotók legrangosabb versenye.

Idén is lehet szavazni a Londoni Természettudományi Múzeum fotópályázatán, a közönség 25 kép alapján jelölheti ki kedvencét – döntős fotókat nagyjából 49 ezer pályázat közül választotta ki a zsűri. A szavazás 2021. február 2-án ér véget, a közönségdíjazott kép július 4-ig lesz megtekinthető az év természetfotóiból megrendezett éves tárlaton. A voksolás első öt fotóját online is kiállítják.
A Londoni Természettudományi Múzeum pályázata a világ legrangosabb természetfotó-versenye, melyet idén 56. alkalommal rendeztek meg. Már az 57. pályázatot is megnyitották, erre december 10-ig lehet jelentkezni. Dr. Tim Littlewood, a múzeum tudományos igazgatója és a zsűri tagja szerint a közönségszavazás remek lehetőség arra, hogy az emberek kiválasszák kedvenc képeiket és történeteiket. Szokás szerint idén is rendkívül változatos fotókra lehet voksolni.
Az amerikai Ami Vitale Sudan, az utolsó hím északi szélesszájú orrszarvú végső pillanatainak egyikét örökítette meg a kenyai Ol Pejeta Nemzeti Parkban. A szakértők jelenleg azon dolgoznak, hogy a Sudantól is vett mintákat felhasználva, mesterséges módszerekkel óvják meg a kihalás szélére sodródott alfajt.

Az orosz Andrej Spata az Opricsnyik-folyó torkolatánál, a Japán-tengernél fotózott egy helyi halfajt, a Chirolophis japonicust. A sekély vizek kövei közt élő, rendkívül erős állkapcsú állatot régen nehéz volt megfigyelni, ma már azonban kíváncsisága gyakran a búvárokhoz hajtja.

A német Britta Jaschinski egy, az amerikai határon lefoglalt zebrafejről készített képet. Tulajdonosa valószínűleg nem tudta igazolni, hogy legálisan lőtték ki a vadat. Jaschinski ironikusnak érezte, hogy a trófeát egy bevásárlókocsiba helyezték.

A francia Frédéric Larrey egy hat hónapos hópárduct örökített meg a Tibeti-fennsíkon, amint kicsit levált anyjáról. A térségben a faj viszonylagos biztonságban van a vadászoktól.

A szintén francia Laurent Ballesta a Francia Polinéziához tartozó Fakarava-atollnál figyelte meg, ahogy szürke szirtcápák egy csoportja széttép egy halat. A helyi cápák rendszeresen vadásznak csoportosan, az elejtett zsákmányon viszont nem szoktak osztozni.

A többi kép a múzeum oldalán tekinthető meg, ugyanitt választhatjuk ki a legjobb 25 kép közül kedvencünket.