90 évesen lett először apa egy teknős
Bár ma egyre későbbre tolódik a szülővé válás az embernél is, egy teknős, a Houstoni Állatkertben egészen extrém korban nemzett utódokat.
A Houstoni Állatkertben élő madagaszkári eredetű sugarasteknős (Astrochelys radiata) hímnek, aki a Mr. Pickes névre hallgat, életében először 90 évesen lettek utódai. A teknős eredeti élőhelyén súlyosan veszélyeztetett, köszönhetően az égetéses földművelésnek, amelyet Madagaszkár lakói sajnos még mindig űznek.
A faj 25-35 centisre növekvő egyedei akár 100 évig is élhetnek, és általában 40 éves koruk körül szaporodnak először. Elsősorban fűfélékkel táplálkoznak, élőhelyük Madagaszkár száraz, tüskés erdőségeiben van (volt). Rendkívüli szépsége miatt az élőhelyromboláson túl az illegális állatkereskedelem is sújtja a fajt, ami egy olyan végtelenül nagy szegénységgel küzdő országban, mint Madagaszkár, szinte természetes velejárója a piaci keresletnek.
A nőstények 3-12 tojást raknak, a tojások kikeléséig 145-215 napra van szükség. A Houstoni Állatkert teknőspárja titokban randizhatott, mert az egyik gondozó csak azt vette észre, hogy a nőstény, Mrs. Pickles tojást rak. Mivel a kifutójukban a körülmények nem voltak alkalmasak arra, hogy abban a tojások kikeljenek, áttelepítették őket a hüllőházba, és ott megfelelő hőmérsékleten kifejlődhettek az utódok.
A három kis teknős a Dill, Gherkin és Jalapeno nevet kapták (a szülők neve, a Pickles savanyúságot jelent, a kicsik Kapor, Uborka és Jalapeno neve ehhez illő tehát). Mr. és Mrs. Pickles 36 éve érkeztek az állatkertbe, és bár a nősténynek volt már egy utóda, arról a genetikai vizsgálatok azt derítették ki, hogy egy másik hím volt az apa. Mr. Pickles tehát most először vált apává.
A kis teknősök egyelőre a közönség elől elzártan fejlődnek, ám ha kissé megnőttek, ők is csatlakoznak szüleikhez a kifutójukban. Az állatkert látogatóinak jegyvásárlásából a madagaszkári természetes élőhelyek és az ott élő teknősök védelmét támogatja.