Ezek a madarak saját párjukat falazzák be
Az orrszarvú madarak nemcsak megjelenésük, hanem költési módszerük miatt is különlegesek.
Az odúban költő madarak legérdekesebb képviselői közé tartoznak az óvilág trópusi erdeiben előforduló orrszarvú madarak. Bizarr formájuk is figyelemre méltó, a homrai (Buceros bicornis), más néven nagy szarvascsőrűmadár a trópusi esőerdők madara, India nyugati felén, a Himalája lábánál, a Maláj-félszigeten, továbbá Szumátrán és Thaiföldön honos. További képviselője a csoportnak a hatalmas, ívelt csőrének tetején méretes szarvszerű képződményt viselő kalaó (Buceros rhinoceros).
A megjelenés mellett a költésük roppant érdekes, hiszen a tojók egy nagyméretű, tágszájú odút választanak ki. A nőstények vedlése is ebben az időszakban zajlik, így az odú alja a kivedlett tollakkal van bélelve.
Az odúban a kotlás megkezdése előtt a hím a párja segítségével sárral, valamint a saját ürülékével és növényi részekkel keverve befalazza a tojót.
Az odú fenekén, belülről is segít a munkában a hímnek a nőstény.
Az erős anyagot jól összetömöríti a hatalmas csőr oldalazó csapásával az odú falán. Addig dolgoznak, míg a bejáratból csak egy kis nyílás marad, ahol később a hím etetni tudja párját és a fiókákat, ezen a kis nyíláson a tojó ki tudja dugni a csőrét, hogy átvegye a táplálékot.
Ha elpusztul a hím, másik hímek segítenek be az etetésben. Joggal merül fel a kérdés az odú tisztántartásával kapcsolatban. Az is megoldódik, hiszen majdnem fejen állva lövelli ki ürülékét a piciny etetőnyíláson keresztül a tojó, majd később a fiókák.
Egyes fajoknál eltérő, de figyelemre méltó, hogy hosszú ideig, akár három-négy hónapig vannak befalazva az odúban. Az etető hím a család felcseperedéséig soványra fogy. Mikor a fiókák megnőnek, a tojó bentről elkezdi kibontani az odú zárófalát, ekkor már kirepült és ő is segít a felnövekvő fiókák etetésében.