Ausztráliában kötött ki egy császárpingvin
Az állat az antarktiszi vizek lakója, a régiótól ennyire távol még sosem látták a természetben.
A császárpingvin (Aptenodytes forsteri) a ma élő legnagyobb termetű pingvinfaj, a 20-40 kilósra növő állat életmódja a jéghez kötött, ezért rendkívüli meglepetést okozott, amikor egy délnyugat-ausztrál tengerparton meglátták a tengerből zavartan kitotyogó példányt. Az otthonától 3400 kilométerre lévő állatot szörfösök vették észre november 1-jén. A madár túl nagy volt az átlag tengeri madarakhoz képest, ám amikor a part közelében felállt, kiderült, hogy miféléről van szó.
A pingvin a parton lévő szörfösök és családjuk felé igyekezett, és egyáltalán nem félt tőlük.
Aaron Fowler, aki a madarat először meglátta a vízben, elmondta, hogy a pingvin valószínűleg őket is pingvinnek nézhette a fekete szörfös ruha miatt. Elmesélte azt is, hogy amikor a madár kijött a parton lévő fehér homokra, hasra vágta magát és megpróbált hason csúszni, ahogy a jégen szokott – ám ez nem sikerült neki. Meglepetten felállt, megrázta magát, majd eltotyogott a dűnék felé.
A madár jelenleg képzett és hozzáértő vadállatgondozó kezében van. A Nyugat-Ausztráliai Egyetem zoológusa, Dr. Belinda Cannell megvizsgálta, kiderült róla, hogy egy fiatal hím, és eléggé le van fogyva. A szakemberek szerint néhány hetet igénybe vesz majd, mire helyrehozzák a fizikai állapotát. Miután kissé felhizlalták, természetesen visszaengedik a vadonba.
A pingvin, aki a Gus (Guszti) nevet kapta, valószínűleg egy tengeráramlatot követhetett táplálékszerzés céljából, s így került oly távol otthonától. Egy kifejlett hím császárpingvin 140 centi magasra és 40 kilósra is megnő, Gus csupán 23 kilót nyomott, amikor befogták.