Farkast vettek videóra Borsodban

Az állat nyugodtan sétálgatott egy lakott területhez közeli autóút mellett.

Egy autóút mellett sétálgató farkas vettek videóra Bánhorváti közelében. A ragadozót egy gépjármű vezetője örökítette meg mobiljával.
Amint a boon.hu írja, sofőr alig hitt a szemének, amikor meglátta a farkas vonulását, viszont annyi lélekjelenléte volt, hogy gyorsan előkapta telefonját. Megállt az autóval, hogy megörökítse a nem mindennapi látványt. A felvételen szereplő állat látszólag nem félt, nyugodtan lépkedett az aszfalt mentén, majd átvágott a kétsávos úton és eltűnt a növényzetben.
A szürke farkasok Európa számos országában megtalálhatók. Magyarországon fokozottan védett faj, természetvédelmi értéke 250 ezer forint. A Természetvédelmi Világszövetség adatai szerint nem veszélyeztetett, állománya stabil, hazai helyzete azonban már nem ennyire fényes. Az első világháború után teljesen eltűnt az országból és csak az 1980-as években jelent meg újra. Ma csupán maroknyi példánya él határainkon belül, ezért is indokolt védett státusza.
A farkasok jellemzően 5-9 egyedből álló falkákban élnek, de bizonyos esetekben ez a létszám a 30-at is meghaladhatja. A falkák rendkívül szervezett szociális csoportok, amelynek tagjai együtt szerzik a táplálékot és közösen nevelik a kölyköket.
A falka élén jellemzően egy alfahím áll, aki a csoport egyedüli vezetője, ám ezt a posztot akár nőstény is betöltheti. Az alfahím személye harcok révén dől el, ám ezek nem életre-halálra mennek, mivel az alulmaradt egyed meghunyászkodása kioltja a győztes támadókedvét.
Más kutyafélékhez hasonlóan a farkas húst, csontot és növényeket is eszik. Falkában vadászva önmagánál jóval nagyobb termetű növényevőket zsákmányol, de a falkából kivert egyedek többnyire csak rágcsálókat és más, kisebb állatokat tudnak elejteni.
A farkasok közvetlen megfigyelése ritka jelenség, mivel kifinomult érzékszerveikkel sokkal hamarabb érzékelik az embert, mielőtt az észrevenné őket.