Elköltözött Samu, a Fővárosi Állatkert kiselefántja

Az 5 éves állat életében új fejezet kezdődik.

Átköltözött a Veszprémi állatkertbe Samu, az 5 éves kamaszelefánt. A Fővárosi Állat- és Növénykert beszámolója szerint a szállítás komoly logisztikát és rendkívüli csapatmunkát igényelt, Samu számára viszont zökkenőmentesen zajlott.
A kiselefánt 2021. április 24-én született az állatkertben, ahol hamar belopta magát a látogatók és a dolgozók szívébe is, most azonban korának megfelelően csatlakozni fog egy „legénycsapathoz”. Samu új otthonában más elefántbikák társaságába kerül, akik között a szakértők szerint hamar megtalálja majd a helyét.
A Veszprémi Állatkertbe Dr. Sós Endre, a Fővárosi Állat- és Növénykert főigazgatója, Török László, a Veszprémi Állatkert főigazgatója és Dr. Andréka György, a győri Xantus János Állatkert főigazgatója kísérte el. Annak érdekében, hogy az utazás a lehető leggördülékenyebb legyen mind Samu, mind pedig a szállítást végző szakemberek számára, az állat enyhe nyugtatót kapott. Ezt követően a szállítókonténerébe saját lábán, de emberi segítséggel sétált be.
Hogy az érkezés is a lehető legkényelmesebb legyen, az utazás előtti napokban új gondozója Budapestre utazott, hogy megismerkedhessen Samuval. Ez idő alatt részt vett a tréningjein, hogy a lehető legjobb kapcsolatot alakíthassa ki vele. Emellett a Fővárosi Állatkert gondozócsapata is elkísérte őt Veszprémbe, hogy az új otthonában töltött első napokban ismerős arcok vegyék körül.







































































































































































































