Biológiai módszerű, egyedi szennyvíztisztítás öt tolnai településen

Biológiai módszerű, egyedi szennyvíztisztításra tér át öt Tolna megyei kistelepülés.
A szennyvizet a növénytermesztéshez használt üvegházakhoz hasonló, 100 négyzetméteres létesítményben tisztítják majd – tájékoztatta a kivitelezést végző Körte-Organica Rt. szerdán az MTI-t.
A kis lakosságszámú településeken gyakran jobban megéri, ha nem egy regionális szennyvízgyűjtő-tisztító rendszerhez csatlakoznak, hanem önállóan oldják meg az igényeikre méretezett létesítménnyel ezt a feladatot.
A megoldást a SAPARD-program is támogatja a vidékfejlesztés keretében. A települések 75 százalékos hozzájárulást nyerhetnek el ilyen szennyvíztisztító létesítéséhez.
Az öt Tolna megyei kistelepülés – Kisdorog, Lengyel, Kisvejke, Tevel, valamint Závod – szennyvizét a létesítményekben a biológiai fokozatnak megfelelő tisztaságúra tisztítják meg, így a korábbi szennyvíz már a felszíni vizekbe vezethető.
A biológiai módszer lényege, hogy a növények gyökérzete, illetve vízi élőlények segítségével mint ökológiai rendszerrel, kivonják a különféle tápanyagokat a szennyvízből – mutat rá a kivitelezést végző cég közleménye.