A boldogok ritkábban fáznak meg

A boldog, vidám, nyugodt emberek ritkábban lesznek náthásak, ritkábban fáznak meg, és általában jóval egészségesebben vészelik át az extrém időjárási viszonyokat rosszkedvű embertársaiknál - állapították meg amerikai kutatók.
A vizsgálat megállapítása az egyes egyének személyiségvonásaitól függetlenül is érvényes, ebben az összefüggésben nem játszik szerepet az optimista, a világra nyitott életszemlélet, az önbecsülés, de nincs jelentősége az iskolai végzettségnek, a testtömegnek, és annak sem, hogy férfiról, vagy nőről van-e szó.
A kutatók 21-55 év közötti önkéntesekkel folytattak kísérleteket. Heteken át figyelték az érintettek hangulatát és lelki állapotát, majd az egyszerű náthát okozó rhinovírussal, illetve influenza vírussal fertőzték meg őket. A kísérlet résztvevői ezt követően karanténba kerültek, hogy az orvosok biztonsággal megállapíthassák, kit döntenek ágyba a kórokozók.
“A kísérlet eredményeként kiderült, hogy a boldogság szoros összefüggésben van az átlagosnál jobb egészségi állapottal, nyilvánvalóvá vált azonban az is, hogy a tétel ellenkezője nem igaz. A negatív érzelmek, a depresszió, az idegeskedés és a harag nem növelik annak kockázatát, hogy az illető az átlagnál nagyobb valószínűséggel kapja el a náthát” – derült ki a kutatásból, amelyet Stephen Cohen, a Carnegie Mellon Egyetem munkatársa által vezetett kutató csoport végzett.