A világhálón olvasható a Britannica Hungarica

Immár több min tíz éve, hogy a Britannica Hungarica Világenciklopédia magyar nyelven is megjelent. Az 1994 és 2001 között napvilágot látott 19 kötetes sorozat alapjául az Encyclopedia Britannica 15. kiadása szolgált. 2007 őszétől a teljes anyag a világhálón is elérhető.
Az Encyclopaedia Britannica a felvilágosodás korában azzal a céllal született meg, hogy összefoglalja és közreadja mindazt, amit az “ész századának” embere a világról akkor tudhatott. Az első kiadás 1768 és 1771 között látott napvilágot a skóciai Edinburghban.
A magyar kiadás mintegy 75 000 címszót tartalmaz, ebből 3600 azoknak a címszavaknak a száma, amelyeket a szerkesztőbizottság és a magyar szerkesztők javaslatára, a magyar kiadás számára írtak a hazai szerzők. Ezek elsősorban magyar tárgyúak, de van köztük számos olyan nem magyar vonatkozású szócikk is, amelyet az alapmű nem tartalmazott, de a szerkesztőbizottság a hazai olvasók számára kiemelkedően fontosnak ítélt.
A Magyar Világ Kiadó gondozásában megjelent sorozat 2005-ben CD-Rom-on majd 2006 végén DVD- Rom-on is hozzáférhetővé vált.
A kor igényeivel lépést tartva 2007 őszétől már interneten is hozzáférhető a több mint 77 ezer címszóból álló tudástár, amely fotókkal, hanganyaggal, táblázatokkal és térképekkel teszi szemléletessé az összegyűjtött adatokat az olvasó számára.
A www.vilagtudasa.hu oldalon többek között rákereshetünk egy-egy szóra, címszavakban böngészhetünk, az ún. időszalagon egy tetszőlegesen kiválasztott év eseményeit követhetjük nyomon. A látogatók játékban is részt vehetnek, valamint feliratkozhatnak a hírlevélre is.
A teljes adattár csak előfizetőknek áll rendelkezésre, bár az érdeklődők ingyenesen barangolhatnak az oldalon, a szócikkeket csak korlátozottan tudják letölteni.
A Lexikon Kiadó és a UPC közös akciója révén idén, az év végéig a chello szolgáltatást előfizetők díjmentesen használhatják a Briannica Hungarica Online-t.
A kiadó reméli, hogy az egyedi felhasználók mellett iskolák, könyvtárak révén hamarosan széles közönséghez is eljut az összegyűjtött tudásanyag.