Fotó a világító macskákról
Dél-koreai kutatók angóramacskákat klónoztak, majd egy kicsit "megpiszkálták a génjeiket", amelynek hatására megváltoztatták színüket: a cicák a hámsejtjeikben található fehérje révén UV sugárzás hatására vörösesen világítanak. A fény látható tartományában teljesen átlagos fehér angóramacskáknak tűnnek.
Kong Il-keun, a Gyeongsang-Egyetem kutatója és csapata egy házimacskától vételezett hámsejteket, ezek DNS-ét pedig egy befecskendezett vírus segítségével megváltoztatta úgy, hogy a világító-fehérje aktiválódjon.
A DNS-eket ezután petesejtekbe ültették be, amelyek végül egy „macskapótmama” méhében fejlődtek ki. Összesen négy klón-kiscica született ily módon, akik még januárban és februárban jöttek a világra császármetszéssel.
Az állatok egyike elpusztult a szülés alatt, a többiek azonban már 3 és fél kilósak, és jól vannak. Mindegyikük hordozza a fluoreszkáló fehérjét, a halvaszületett állat szerveiben is megtalálták.
Dél-Korea tudományos körei remélik, hogy az eredménnyel az ország újra a nemzetközi biotechnológia élvonalába kerülhet. A tudományágra komoly csapást mért ugyanis, amikor az év elején Huang Vu Szuk (Hwang Woo-suk) kutató úttörő klónozási kísérletéről kiderült, hogy adatait meghamisította.