Programajánló: Miniatűrök elektronzáporban
A Magyar Természettudományi Múzeum legújabb kiállítása elektronmikroszkópos felvételek segítségével mutatja be azt a világot, amely a látogatók szeme előtt eddig rejtve maradt. A felvételek nem csak tudományos szempontból, de mint kép is igen izgalmas élményt nyújtanak.
Mi a közös a parlagfű pollenjében, a Szent Anna tóban és a krónikus vérszegénységben? A pásztázó elektronmikroszkóp. Ez az a muzeológusok munkáját megkönnyítő műszer, amely megdöbbentő részletességgel képes feltárni a természet szabad szemmel nem látható végtelen formagazdagságát, így segítve a természeti jelenségek jobb és pontosabb megértését.
A Magyar Természettudományi Múzeum legújabb kiállítása elektronmikroszkópos felvételek segítségével mutatja be azt a világot, amely a látogatók szeme előtt eddig rejtve maradt. Egyidejűleg megismerhetnek néhányat a múzeum kutatási témái közül. A látogatók kézi nagyítók, hagyományos fénymikroszkóp és sztereomikroszkóp segítségével hasonlíthatják össze a látottakat a pásztázó elektronmikorszkóp képeivel.
A bemutatott pásztázó elektronmikroszkópos képek – az ábrázolt tárgyak szép és harmonikus, vagy éppen bizarr és meglepő formája miatt is – élményt nyújtanak a csupán „nézelődő” múzeum-látogatóknak is. A kiállítás június 25 és szeptember 29. között tekinthető meg a Magyar Természettudományi Múzeumban.
Forrás: Magyar Természettudományi Múzeum