A bioetikáról közérthetően
Génmódosítás, állatkísérletek, klónozás, őssejt-kísérletek – csak néhány kiragadott téma, ami a közelmúltban többször felpaprikázta a közvéleményt. Az ELTE szervezésében most induló előadássorozat a bioetika aktuális kérdéseit taglalja, méghozzá közérthetően.
Fotó: AIU
A Magyar Bioetikai Egyesület (MBE) és az Eötvös Loránd Tudományegyetem Bölcsészettudományi karának Filozófiai Intézete Tudomány és etika: A bioetika aktuális kérdései címmel rendezi meg nyilvános előadássorozatát, amely keretében hazai bioetikusok és tudományos kutatók beszélnek a tudomány és az egészségügy etikai dilemmáiról. A programot Szántó Veronika, a Filozófiai Intézet tudományos segédmunkatársa, az MBE elnöke koordinálja. Amint a biológus és filozófus diplomával egyaránt rendelkező fiatal kutató elmondta, a bioetika terén sajnos nagy a lemaradásunk a fejlett európai országokhoz képest. „A genetika észrevétlenül életünk részévé vált, de még az egyetemről frissen kilépett bölcsészhallgatók sem mindig rendelkeznek a problémák megértéséhez, differenciált mérlegeléséhez és kezeléséhez elengedhetetlen tárgyi ismeretekkel. A fiatal természettudósok képzéséből pedig sokszor az etikai szempontok tudatosítása hiányzik. A bioetika a maga interdiszciplináris, a természettudományok és a filozófia határterületein mozgó perspektívájából próbálja közelebb hozni egymáshoz ezeket az intézményesen széttagolt területeket.”
A hetente jelentkező előadássorozat programjának összeállításakor a szervezők fontosnak tartották, hogy az előadók a mindennapok aktuális témáit dolgozzák fel.
Az előadásokkal kapcsolatos részletek a Programajánlóban olvashatók.
Forrás: ng.24.hu