Centrumban a tudás
Az ELTE Természettudományi Kara szakmai bemutató napot tart, amelyen az „Európai Léptékkel a Tudásért, ELTE” című program anyag- és élettudományi kutatási eredményeit tárják az érdeklődők elé. A projekt keretében több mint háromnegyed milliárd forintot fordítottak világszínvonalú laboratóriumok kialakítására.
A Centrumban a tudás – az Eötvös Loránd Tudományegyetem Természettudományi Kar anyag- és élettudományi kutatásainak bemutatkozása című rendezvényen 2011. november 24-én a résztvevők megismerhetik az élvonalbeli kutatócsoportok munkáját, és bepillantást nyerhetnek a TTK új, világszínvonalú laborjaiba is. Elsősorban az interdiszciplináris kutatások támogatására a karon létrehozzák a Nagyműszeres Kutató Centrumot, ennek keretében fogják működtetni a kutatóegyetemi projekt támogatásából az elmúlt évben üzembe helyezett pásztázó elektronmikroszkópot, transzmissziós elektronmikroszkópot, mágneses mag-rezonancia (NMR) berendezést és sejtszortírozót.
A konferencia célja, hogy az egyes alprogramok vezetői a tudományos eredményeket, valamint a több százmillió forintos berendezéseket közérthetően mutassák be a résztvevőknek. Az alprojekt kutatásait közel harminc előadás ismerteti a szélesebb szakmai és egyetemi közvélemény előtt, többek között a nanotechnológia, a fehérjekutatás, az immunológia, a régészet és a földtudomány témakörében.
A rendezvény különlegessége, hogy az eddigi eredményekről egy rendhagyó kiállítás díszletei között tájékoztatják a nyilvánosságot: az egyedülálló szakmai program részeként a Tudomány és esztétika című kiállítás is megnyílik, amelyen a mikro- és nanovilág érdekességei tárulnak fel látványos formában. Az érdeklődők szabad szemmel láthatatlan élőlényeket, pollenszemcséket és az iskolai kréták szerkezetét eddig soha nem látott nézőpontból is megtekinthetik.
Forrás: ng.24.hu