A felfedező tudomány ünnepe

2012-ben a felfedező kutatásokat, a „Felfedező tudomány” jelentőségét és eredményeit állítja középpontba az MTA rendezvénysorozata.
A tudomány és társadalom jövőjének, dinamikus fejlődésnek egyik legfontosabb feltétele a felfedező kutatás. Azonnali, látványos eredmény vagy közvetlen haszon helyett ezek a kutatások hosszú távú tudományos munkát ígérnek, számos közvetett hasznosítási lehetőséggel.
Az ország jövőjét is meghatározó felfedező kutatások bázisa Magyarországon az MTA kutatóintézet-hálózata. Az Akadémia által rendezett Magyar Tudomány Ünnepének idei eseményfolyama a felfedező kutatómunkát, és annak helyszíneit, a legújabb tudományos felfedezéseket és módszereket mutatja be.
Az Országgyűlés 2003-ban döntött arról, hogy november 3-át – azt a napot, amelyen 1825-ben Széchenyi István birtokainak egy évi jövedelmét egy Magyar Tudós Társaság alapításának céljára felajánlotta, – jogszabályban is a Magyar Tudomány Ünnepévé nyilvánítja.
A Magyar Tudományos Akadémia tehát minden év novemberében rendezi meg egy hónapig tartó, a hazai tudományos értékeket és nemzetközi sikereket bemutató programsorozatát, a Magyar Tudomány Ünnepét. A Nyilvános előadások, a Nyitott kapuk, a Diákok az Akadémián és a Tanárok az Akadémián rendezvényei mellett a Magyar Tudományos Akadémián és az egyetemeken több mint száz programmal várja az érdeklődőket november 5-től 30-ig.
A programokról bővebb információt ITT olvashatnak.
Forrás: ng.24.hu