Régi legendát cáfolt a hírhedt sorozatgyilkos csontjainak vizsgálata

Kutatók egy csoportja azt a csontvázat vizsgálta, amely állítólag a hírhedt 19. századi sorozatgyilkoshoz, H. H. Holmes-hoz tartozott. Az eredmények cáfolják azt a pletykát, mely szerint a bűnöző elkerülte a kivégzést és megszökött a börtönből.

Kép: Wikipedia
H. H. Holmes exhumálását idén rendelte el egy amerikai bíró – számol be az Associated Press. A testet a sorozatgyilkos leszármazottainak kérésére, egy televíziós sorozat elkészítése miatt elemezték. Az epizódban többek közt azzal a kérdéssel is foglalkoztak, hogy Holmes valóban elkerülte-e kivégzését.
Holmes Hermen Webster Mudgett néven született New Hampshire mellett, 1860-ban. A férfi az 1893-as chicagói világkiállítás alatt rengeteg emberrel végzett Gyilkos Kastélyként elhíresült hoteljében. Az épületben egy bizarr labirintust alakított ki csapóajtókkal, hangszigetelt kamrákkal, ablaktalan szobákkal és titkos átjárókkal. Sok teremben Holmes gáznyílásokat vezetett be, melyeket ő maga irányított.
A férfit végül bűntársa megölése után tartóztatták le, ítélték el, majd akasztották fel 1896-ban. Holmes külön utasításokat hagyott arra vonatkozóan, hogy mi legyen holtteste sorsa. A sorozatgyilkos testét egy fenyőfakoporsóba helyezték, melyet aztán betonnal töltöttek fel. A koporsót több mint 3 méter mélyre temették, majd betonnal fedték el. A különös kérés táptalaja volt a pletykáknak: sokan már a korszakban úgy hitték, hogy a sír nem a gyilkos testét tartalmazza, Holmes pedig megszökött.
Samantha Cox, a Pennsylvaniai Egyetem antropológusa és az exhumált maradványok vizsgálatának vezetője szerint a speciális temetés miatt a holttest nem a szokásos módon bomlott le. Bár férfi ruhái és bajsza igen jól konzerválódtak, maguk a csontok rossz állapotban maradtak fenn.
Éppen ezért a szakértők nem tudtak DNS-mintát venni a maradványokból. A fogak ugyanakkor alkalmasak voltak arra, hogy azonosítsák Holmes-t, megcáfolva a régi mendemondát.