Az ókori kínaiak is luxusfürdőkben lazítottak
Három kétezer éves építményt fedeztek fel a régészek az északnyugati Hszian területén.
A helyi örökségvédelmi minisztérium közlése szerint a szakemberek különböző dinasztiák idejéből való három város maradványait tárták fel az ősi Lijang lelőhelyén.
A kutatásban részt vevő Liu Zsuj felidézte, hogy Lijang, amely a Csin-dinasztia (Kr.e. 221-206) és a Han-dinasztia (Kr.e. 202 – Kr.u. 220) idején is volt főváros, a mai Hszian – Sanhszi tartomány fővárosa – egyik kerületében található.
A most feltárt ősi városhelyszínek egyikén három fürdőt és egy kandallót fedeztek fel a régészek. A gyönyörű csempékből és téglákból épített fürdők mindegyikéhez saját vízelvezető csatorna tartozott.
„A fürdők alakja, kialakítása és mérete nagyon hasonlít a hszianjangi császári palota fürdőihez” – mondta Liu, hozzátéve, hogy ezek lehetnek a Kínában eddig felfedezett legkorábbi fürdők. Hszianjang a Csin-dinasztia idején volt főváros.
Az ősi Lijangban végzett 2013-as ásatások a Kínai Társadalomtudományi Akadémia Régészeti Intézetének, valamint a hsziani kulturális örökségvédelmi és régészeti intézet vezetésével zajlottak.