„Havazás” egy üstökös felszínén

Egy Twitter-felhasználó az Európai Űrügynökség képeit feldolgozva lenyűgöző GIF-et hozott létre.

Kép: ESA/Rosetta/MPS for OSIRIS Team MPS/UPD/LAM/IAA/SSO/INTA/UPM/DASP/IDA
Az Európai Űrügynökség (ESA) 2004-ben azért indította el a Rosetta űrszondát, hogy közelről is megvizsgálhassák a 67P/Csurjumov–Geraszimenkót. 2014-ben a Philae leszállóegység is landolt az üstökösön, azóta pedig jobbnál jobb képek érkeznek az égitestről.
Egy Twitter-felhasználó, landru79 ezen online elérhető felvételekből válogatva hozott létre egy lenyűgöző GIF-et (olyan képfájl típust, mely képes egyetlen fájlban több képkockát tárolni) – számol be a Space.com.
A mozgóképen a havazásszerű látványt a Nap által megvilágított porszemek, a kozmikus sugárzás és a háttérben mozgó csillagok együtt hozzák létre. Landru79 egy olyan verziót is készített, amelyen rögzítette az égbolton a csillagokat.
A GIF mozgalmasságához az is hozzájárul, hogy a képkockák a valósághoz képest gyorsabban követik egymást. Az első felvétel magyar idő szerint 2016. június 1-én este 7-kor, a második pedig 25 perccel később született.
Landru79 azt tervezi, hogy a közeljövőben a Rosetta-misszió színes felvételeit is feldolgozza, hogy megalkothasson egy még káprázatosabb GIF-et.