Íme a Föld 43 millió kilométeres távolságból

A képet a Parker Solar Probe készítette.

Kép: NASA/Naval Research Laboratory/Parker Solar Probe
A Parker Solar Probe (PSP) 2018. szeptember 25-én készítette a képet, miközben az első manőverét hajtotta végre a Vénusz gravitációjának segítségével – írja a NASA oldala. Az űrszonda ekkor mintegy 43 millió kilométerre járt bolygónktól. A jobb oldali képen a legfényesebb objektum nem más, mint a Föld.
A fotó egyik különlegessége, hogy bolygónkra közelítve egy dudor rajzolódik ki az égitest jobb oldalán. A kitüremkedés valójában nem a Földhöz tartozik, hanem a Holdat jelöli.
A PSP idén augusztus 12-én indult el, hogy tanulmányozza a Napot. A szerkezethez tartozó WISPR (Wide-field Imager for Solar Probe) kamerát arra fejlesztették ki, hogy a csillag felső légkörének, az úgynevezett korona szerkezetét tanulmányozza. A WISPR-t ezúttal viszont arra használták, hogy bolygónkról készítsenek egy távoli felvételt.
A PSP a Vénusz tömegvonzását felhasználva összesen hét manővert hajt végre, hogy megközelítse a Napot. A szerkezet mintegy 6 millió kilométerről fogja vizsgálni csillagunkat, és remélhetőleg segít jobban megérteni a korona struktúráját és a napszelek természetét. A tervek alapján a szonda küldetése hét évig tart majd.