Titkos kamrát találtak egy mexikói piramisban

A kutatók izgalmas felfedezésre jutottak a mexikói romváros, Teotihuacán területén.

Fotó: Pixabay
Régészek egy csoportja egy rejtett kamrát és folyosót fedezett fel a Teotihuacánban található Hold-piramisban – számol be az IFLScience.
A Meztli Itzácualként is ismert építmény a Mexikóvárostól nagyjából 40 kilométerre elhelyezkedő San Juan Teotihuacán területén fekszik – a város helyén állt egykor az időszámítás előtt 150 körül alapított város, Teotihuacán. A Hold-piramis a régió második legnagyobb piramisa, és igen fontos szerepet töltött be a város egykori lakóinak spirituális életében.
Az 1980-as években egy régészeti feltárás során eltorzult koponyákat, illetve zöld kövekből készített tárgyakat, például szobrokat és nyakláncokat találtak, 1998 és 2004 között pedig mintegy 200 állat, például pumák és farkasok maradványait kerültek elő az építményben.
2017 nyarán a Mexikói Antropológiai és Történeti Intézet valamint a Mexikói Autonóm Egyetem munkatársai elektromos ellenálláson alapuló technikával mérték fel a Hold-piramis geológiai tulajdonságait. A vizsgálat eredményeiről a közelmúltban adtak ki közleményt.
Az adatok alapján az építmény mélyén egy titkos kamra, illetve egy rejtett átjáró fekszik. A kutatók úgy gondolják, hogy a terem temetkezési szertartások színhelye volt, a folyosó pedig egyfajta átjárót jelenthetett a túlvilágra.
Verónica Ortega, a piramis konzerválásán dolgozó projekt vezetője szerint a folyosó a Plaza de la Luna nevű teremtől délre található, ugyanakkor valószínűsíthető, hogy keletre is fekszik egy bejárat. Ennek azonosításához további kutatásokra lesz szükség.
A szakértők bíznak benne, hogy idővel a helyszínen is megvizsgálhatják a kamrát és az átjárót, a rejtett helyeken ugyanis további érdekes leletek várhatnak felfedezésre.