Az űrállomáson még nem mutattak ki szuperbaktériumokat

A Nemzetközi Űrállomáson tartózkodó baktériumok igen szívóssá válnak, de egyelőre nem kell félnünk tőlük.

Az amerikai Északnyugati Egyetem friss kutatása szerint a sci-fi horrorokban látottaktól eltérően a mikroorganizmusok nem fejlődnek veszélyes szuperbaktériumokká az űrben – írja a Popular Mechanics.
A kutatók olyan mikroorganizmusokat vizsgáltak, amelyek a Nemzetközi Űrállomáson (ISS) élnek, és az űrhajósokkal és a különböző rakományokkal együtt jutottak fel az ISS-re. Erica Hartmann, a csapat vezetője szerint egyes szakértők korábban attól tartottak, hogy az állomáson tartózkodó baktériumokban olyan mutációk mehetnek végbe, melyek fertőzővé teszik őket.
A friss adatok azt mutatják, hogy a félelmek alaptalanok. Bár a baktériumok valóban jelentős mutációkon esnek át, ezek a szélsőséges körülményekhez való alkalmazkodást segítik.
Mielőtt komolyabb űrutazásokra vállalkozna az emberiség, meg kell ismerni, hogy a mikroorganizmusok miként viselkednek az űrben. Elképzelhető, hogy az űrhajósok szervezetében vagy azon kívül megtalálható veszélytelen baktériumok hosszabb idő után károssá válhatnak, ez pedig egy távolban járó űrhajón vagy egy marsi bázison akár végzetes is lehet.