Európai tudományos program

Testünk sejtjei folytonos változásban vannak. De melyek azok a változások, amelyek egészségesek, és melyek nyomán jönnek létre súlyos betegségek?

Hogyan tudjuk a lehető leghamarabb felismerni a betegségre utaló jeleket? Egy részletes, sejt szintű vizsgálaton alapuló kezelés segíthet-e majd gyorsan megállítani a betegség súlyosbodását?
Egy interdiszciplináris program keretében a LifeTime konzorciumban részt vevő 120 kutató keresi a fenti kérdésekre a választ. A projekt elismert európai kutatók részvételével indult el. A koordinátorok szerepét a berlini Max Delbrück Központ, a párizsi Curie Intézet, a Helmholtz Egyesület és a francia CNRS kutatóhálózat vállalta magára. Egy fontos lépést már megtettek: a LifeTime egymillió eurós büdzsét kapott. Egy évük lesz arra, hogy kidolgozzák elképzelésüket a kutató és innovációs munkáról Európán belül. európai horizontjába való beilleszkedésre. Ennek olyan új módszerek is részesei lesznek, mint az egy-egy sejtet vizsgáló biológia, a mesterséges szövetmodellek és a mesterséges intelligencia (angol rövidítéssel AI).